U srijedu, 15. travnja, učenici 5. razreda Eric Trojka, Adela Potočnik i Maja Krklec su u pratnji školske knjižničarke sudjelovali na Međuškolskom književnom kvizu u Bjelovaru u organizaciji II. osnovne škole Bjelovar. Učenici su za kviz pročitali knjigu Mondrian iz Lepe Vesi autorice Nade Mihaljević o dječaku i djevojčici koji otkrivaju okolnosti misterioznog nestanka originalne Mondrianove slike Kompozicija.
Učenici su osim kviza imali organizirani i kratki program gdje su učenici 2. razreda II. osnovne škole Bjelovar pripovijedali kratke priče i susret s autoricom Nadom Mihaljević, koja je spremno odgovarala na sva pitanja koja su učenici željni znanja postavljali. Nakon ručka, učenici su se počastili čokoladnom tortom kojom su organizatori obilježili 15. godina postojanja Međuškolskog književnog kviza.
Na kvizu je sudjelovalo 12 škola, a naši su učenici osvojili 8. mjesto. Uz žestoku konkurenciju, dobru atmosferu, odlično druženje i puno poklona, vjerujemo da će učenicima dan ostati u lijepom sjećanju.
Tekst i fotografije: knjižničarka Gabrijela Biškupić



